#1 Tydzień Filmowy: Dawca Pamięci

poniedziałek, lutego 23, 2015

Cześć :)
Dzisiaj rozpoczynam coś nowego na moim blogu. Przez ten tydzień będą pojawiały się codziennie notki z recenzją danego filmu. No to zaczynamy.


Przez wiele lat na świecie panowały wojny i zło, tak też jest dzisiaj. Z tego powodu, społeczeństwo postanowiło stworzyć nowy świat. Nie przenoszą się na inną planetę tylko zmieniają Ziemie. Ludność wyzbywa się wszelakich uczuć: miłość, strachu czy wszelakich lęków. Nie odróżnia się także kolorów, wszystko jest bez uczuciowe, a ludzie nie podejmują żadnych decyzji. Na nowej Ziemi nie ma rodzin, są jednostki. Każdy ma swój dom, ale nikt nie jest kochany. Codziennie rano społeczeństwo przyjmuję zastrzyk, który zawiera substancję powodującą odebranie im uczuć itp. Na czele stoi rada starszych, która w razie potrzeby pobiera wskazówki od Dawcy. Jedynego człowieka w całym społeczeństwie pamiętającego o tym co było przed tą wielką rewolucją. Odróżnia on kolory, podejmuję decyzję, mieszka na zboczu góry w samotności. Do pewnego roku życia każdy członek społeczności wykonuję czynności z różnych dziedzin. Szkoli się na np.: położną czy pilota. W określonym wieku odbywa się ceremonia, na której każdemu młodemu obywatelowi wyznacza się jego przyszły zawód. Nasz główny bohater Jonas, zostaję wybrany na odbiorcę wspomnień, oznacza to, że po prostu będzie posiadał wszystkie wspomnienia dawnej ludności, a w przyszłości zostanie Dawcą. Pobiera on nauki u tajemniczego starca mieszkającego na zboczu góry. Między czasie w jednostce Jonasza, pojawia się dziecko, które okaże się kimś wyjątkowym. Główny bohater poznaję tajemnice przeszłości, niektóre z nich go naprawdę dotknęły. Jest zafascynowany wszystkimi uczuciami oraz kolorami świata, które powoli mu się ukazują. Przeplata się też wątek miłosny pomiędzy Jonaszem, a Fioną. Nasz bohater postanawia zmienić ten ład, który panuję w ich społeczności i przekroczyć granicę. Co to oznacza? To już musicie sprawdzić sami.
Dobór aktorów moim zdaniem był fenomenalny. Meryl Streep, Jeff Bridges, Katie Holmes,Brenton Thwaites, Alexander Skarsgard, Odeya Rush i wiele innych. Tyle talentów w jednym filmie sprawiło, że o wiele przyjemniej się go oglądało. 
Świat przedstawiony w tym filmie może przypominać trochę świat z "Niezgodnej" lub "Igrzysk 
Śmierci", ale mi to akurat nie przeszkadzało. Uważam, że fabuła była naprawdę bardzo fajnie rozwinięta. Nie jest to taki film, w którym każdą sytuację można przewidzieć. Wykonanie moim zdaniem też jest bardzo dobre. Mi ta ekranizacja się bardzo spodobała i z czystym sercem mogę Wam polecić ten film.
Zwiastun:KLIK

Czytaliście książkę? Czy jest wiele elementów różniących ją od filmu?

Co sądzicie o takiej serii jak "Tydzień filmowy"? Podoba Wam się?


Dziękuje za czytanie,
Wiktoria.

4 komentarze

 1. Fajne są te recenzje, dzięki temu można też obejrzeć filmy które tutaj wstawiasz.. Ten film mi się strasznie podoba :3 @Aniolek_Saszana

  OdpowiedzUsuń
 2. Film zapowiada sie świetne :) muszę koniecznie go obejrzeć! Pomysł z tą serią postów jest serio genialny :)
  Zapraszam do mnie na rozdanie
  HTTP://Matiaga.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałam tego filmu, ale wydaje się dosyć ciekawy :)

  Zajrzysz?
  ✿Jully-Blog✿-[KLIK]

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie oglądałam filmu, ani nie czytałam książki.. Jednak chętnie nadrobie zaległości :)

  Pozdrawiam
  imagine-yuki.blogspot.com ♡

  OdpowiedzUsuń