"Dary Anioła: Miasto Popiołów"

środa, grudnia 31, 2014

Witajcie!

Drugi tom z niesamowitej serii "Dary Anioła" nosi tytuł "Miasto Popiołów". O pierwszej części- "Miasto Kości"- pisałam już na moim blogu (KLIK). Zważając na to ze w recenzji pierwszej książki z tej serii opisałam w skrócie o czym ona opowiada to teraz nie będę się na ten temat rozpisywać. 
W kolejnej części poznajemy dalsze losy młodych bohaterów. Jace i Clary muszą ukrywać swoje uczucia, ponieważ są rodzeństwem. Jest to niezmiernie trudne w szczególności dla Jace'a. Clary niespodziewanie zaczyna spotykać się ze swoim najlepszym przyjacielem- Simonem, który po pewnym czasie wkracza w świat istot nadprzyrodzonych.  Zostaje on wampirem, jednak na końcu książki po pewnych zdarzeniach nie jest on już takim zwykłym nieśmiertelnym osobnikiem. Walka z nieprzewidywalnym Valentainem nadal trwa. Inkwizytora podejrzewa Jace'a o to ze spiskuję on ze swoim ojcem przeciwko Clave. Przez to zostaje aresztowany. Związek głównej bohaterki-Clary z Simonem nie przetrwał długo, jednak mimo tego utrzymują swoją przyjaźń. W końcu młodzi Nocni Łowcy zaczynają odkrywać swoje ukryte zdolności. Jace i Clary kryją w sobie wielkie moce, o których powoli się dowiadują. Stają się one przydatne podczas wielkiej bitwy na statku ich ojca-Valentina. Niewielka ilość Nocnych Łowców musi się zmierzyć z ogromem demonów. W czasie zaciętej bitwy umiera Inkwizytorka, która tuż przed śmiercią odkryła szokującą prawdę odnośnie Jace'a. Główni bohaterowie wychodzą z całego zdarzenia prawie bez szwanku. Ale mimo tego Clary nadal nie jest szczęśliwa. Jej matka cały czas leży w szpitalu w śpiączce. Jednak na końcu pojawia się iskra nadziei na odzyskanie rodzicielki.

Jak myślicie czy Clary uda się odzyskać matkę? Czy mimo pokrewieństwa z Jacem będą wstanie być razem? Dowiecie się w recenzji następnej książki z tej serii.

Dziękuję za czytanie i udanego Sylwestra oraz szczęśliwego Nowego roku. Dziękuję Wam za te niespełna trzy miesiące zemną i mam nadzieję, że tak szybko się mnie nie pozbędziecie :)
Wiktoria.

2 komentarze

  1. Uwielbiam książki z tej serii. Przeczytałam wszystkie części i nie potrafię wybrać ulubionej :) Uwielbiam też Aleca i Magnusa! <3

    borenium.blogspot.com [klik]

    OdpowiedzUsuń